| 1 października, 2017

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji przestąpiło 3,882 szkół z całego świata! W Polsce przystąpiło do akcji 3716 szkół,  my otrzymaliśmy licencję numer 500/2017.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole w  akcji uczestniczyli uczniowie klas III – VI. Od 25 do 28  września 2017 w naszej szkole upłynęły w miłej i luźnej atmosferze na zajęciach z matematyki …. a nawet wychowania fizycznego, uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia. Grali  piłkami eduball, kartami Grabowskiego, układali piramidę, przygotowywali dekorację. Także w czasie przerw uczniowie mogli powtarzać tabliczkę mnożenia na ustawionych na korytarzach stolikach zadaniowych. Układając memory, domino….

Na zakończenie 29 września w piątek przeprowadzony został  Egzamin MT Expert. Na korytarzu szkolnym zostały powołane komisje z uczniów klas 3 – 6 Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji, wybierał formę egzaminu: pisemną bądź ustną. Kto udzielił pięć poprawnych odpowiedzi – otrzymywał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczny medal. Podobnie jak w poprzednim roku komisje egzaminowały uczniów w języku polskim i angielskim.

Ponadto zaprosiliśmy do zabawy mieszkańców Głogowa  tzw. Patrol Egzaminacyjny, wyruszył poza teren szkoły i przepytywał przypadkowych przechodniów oraz pracowników Urzędu Miasta. Towarzyszyły im kolorowe transparenty z hasłem przewodnim akcji oraz inne rekwizyty.

Bardzo dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom. Już dziś zapraszam na kolejną akcję w przyszłym roku.

Znajomość tabliczki, to bardzo ważna umiejętność, pamiętajcie o tym i nie ustawajcie w treningu.

M.P-J