Dzień chleba | 11 października, 2017

W środę 11  października obchodziliśmy „Tydzień chleba w szkole”, akcja wpisana jest  w działania Programu Prozdrowotnego. Cyklicznie bierzemy udział w Kampanii Fundacji Dobre Życie „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2017 r.” Celem akcji  jest propagowanie zdrowotnych właściwości chleba, szczególnie żytniego i na zakwasie, jak również promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zachęcenie wszystkich do „zdrowego stylu życia”. Chleb od dawien dawna był i jest najważniejszym składnikiem naszej diety. Chleb zawsze był czymś ważnym i szczególnym na naszym stole. Pamiętamy zapewne, szczególnie nasi rodzice, jak Babcia przed krojeniem chleba na kromki kreśliła na nim znak krzyża,  a kromkę, która upadła na podłogę należało podnieść i pocałować  – jako nasze przeproszenie za nieuwagę.  Teraz kupujemy chleb już pokrojony na kromki, gotowy do spożycia. Zmieniał się jego wygląd, smak i skład surowca.W środę zapach świeżo upieczonego chleba, który otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej piekarni, przyciągnął prawie wszystkich uczniów do przygotowanych stoisk w holu  z różnorodnym pieczywem. Uczniowie mieli okazję poznać smak różnych odmian chleba, takich jak: gryczany, kukurydziany, żytni, pszenny pytlowy, jaglany, razowy, orkiszowy, z kminkiem, makiem i inne.

Priorytetem akcji „Tydzień chleba w szkole” było uświadomienie uczniom jak ważny jest chleb w naszej tradycji, jak wielką jest wartością odżywcza i jaka ma wartość sam w sobie. Smacznego!!!

Spotkanie z pisarką | 11 października, 2017

W poniedziałek 9 października uczniowie naszej szkoły z klasy 1a i 2a wzięli udział  w spotkaniu z pisarką Elizą Piotrowską, która napisała książkę o głogowskiej bibliotece – dziale dziecięcym z okazji 70-lecia MBP. Podczas spotkania dzieci usłyszały w jakich językach mówi Pani Eliza, dowiedziały się co spowodowało, że została pisarką i dlaczego zamieszkała aż w Brazylii. Każdy uczeń otrzymał w prezencie książkę z autografem pisarki, dyplom i okazjonalny balon.