Koło polonistyczne – dbamy o pamięć o naszych bohaterach | 6 stycznia, 2018

Oddaliśmy hołd poległym żołnierzom i ofiarom prześladowań. W wielkim skupieniu zapaliliśmy znicze, zaśpiewaliśmy nasz HYMN. Rozmawialiśmy o historii, o walce i szacunku wobec tych, którzy oddali za nas życie. Dziękujemy za ich poświęcenie.

Projekt edukacyjny – Moja akademia | 6 stycznia, 2018

Na lekcjach języka polskiego możemy rozwijać wyobraźnię, opowiadać o marzeniach jednocześnie ucząc się. Oto nasze projekty, w klasie 4b, wykonane podczas omawiania lektury „Akademia Pana Kleksa”.

Nauczyliśmy się wiele na temat świata przedstawionego i mieliśmy przy okazji bajkową przygodę.

Wchodziliśmy do naszych wymarzonych, fantastycznych  akademii. Było fantastycznie.

Świąteczny Maraton Podziękowań | 6 stycznia, 2018

Co roku piszemy listy do św. Mikołaja. Zawsze o coś prosimy. W tym roku postanowiliśmy to zmienić na naszym kole polonistycznym, w klasie 5c. Dobrze wiemy, że Mikołajami są nasi Kochani Rodzice. Z całą szkołą napisaliśmy listy, w których dziękujemy za ich miłość, opiekę, czas, troskę, zaufanie, wsparcie w chorobie i w innych trudnych sytuacjach a także za te najzwyklejsze rzeczy, np. za pyszne naleśniki, pierogi czy zupę pomidorową i wygłupianie się  z nimi. Mogliśmy w tajemnicy wyrazić miłość do nich. Przygotowaliśmy niespodziankę. Niektóre jeszcze nie doszły, ale z pewnością dotrą. Rodzice o niczym nie wiedzieli i otrzymali listy od nas. Wielu z nich płakało, bo pierwszy raz w życiu dostali od nas list i w dodatku tak piękny. Mówili, że to najpiękniejszy prezent świąteczny, jaki dostali w życiu.

To, co nas zachwyciło, to również pomoc starszych klas : 5c,6b i 6c, tym najmłodszym 🙂 Gratulujemy postawy i dziękujemy.

H.Roszak

Świąteczna, Bożonarodzeniowa i w Dodatku Literacka Kartka | 6 stycznia, 2018

Tuż przed świętami, koło polonistyczne, zamiast tradycyjnych życzeń  przedstawiło „literacką pocztówkę”. Był to upominek dla wszystkich, dla uczniów i pracowników naszej szkoły oraz rodziców, którzy odwiedzali wówczas swoje pociechy. Było wesoło dzięki poecie, którego znamy i kochamy, Janowi Brzechwie. Dla nas była to nauka i zabawa. Niektórzy odkryli swoje nowe talenty aktorskie: Julia Majchrzak, Julia Kaliszewska, Mikołaj Bielecki, Mateusz Mazur, Alicja Czechowska, Remigiusz Biernasiuk, Jakub Jurek i Rafał Matecki.

Dolnośląski Festiwal Nauki | 6 stycznia, 2018

Koło polonistyczne uczestniczyło w ciekawych zajęciach tanecznych i robotyki. Odwiedziliśmy szkołę tańca Anima Danza i PWSZ. Mieliśmy okazję zobaczyć niezmiernie fascynujące roboty. Widzieliśmy fantomy edukacyjne. Zadawaliśmy mnóstwo pytań. Na koniec otrzymaliśmy upominki i zapowiedzieliśmy wizytę za rok 🙂