Akcja edukacyjna „BohaterON” | 7 października, 2017

Uczniowie naszej szkoły pamiętają o Bohaterach – Powstańcach Warszawskich  Akcja edukacyjna „BohaterON”

We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „BohaterON”. Akcja pozwala uhonorować wysiłek i poświęcenie Powstańców Warszawskich. Nasi uczniowie  dali wyraz pamięci o Ich powstańczej walce i bohaterstwie.

Uczniowie klas 4a oraz 4c napisali pozdrowienia na kartkach pocztowych, które otrzymali od nauczyciela. Akcja została przeprowadzona podczas zajęć języka polskiego: realizując wymagania nowej podstawy programowej, uczniowie kształcili postawę szacunku dla wydarzeń z przeszłości, rozwijali wartości patriotyczne oraz solidaryzowali się z Powstańcami. Niektórzy uczniowie wpisali na kartkach swój adres, mając nadzieję na otrzymanie zwrotnej informacji. Ale najważniejszą intencją, która przyświecała naszym działaniom, było wywołanie uśmiechu na twarzy odbiorców pozdrowień.

Za udział w akcji dziękujemy również Rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w nasze działania, naklejając znaczki pocztowe na kartkach swoich dzieci. Kartki zostały wysłane, a my mamy nadzieję, że przyniosą radość Powstańcom Warszawskim.