Witamy!
na oficjalnej stronie internetowej
Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie
Serdecznie zapraszamy do jej
zwiedzania!

Nawigacja

Kalendarz

Aktualnie:

Znamy już wyniki konkursu The Big Challenge!

W tegorocznej edycji konkursu z języka angielskiego The Big Challenge- online w sumie udział wzięło 6423 szkół z 10 krajów Europy. 11.931 uczestników z Polski sprawdziło swoje kompetencje językowe na 5 różnych poziomach zaawansowania. Najlepsze wyniki osiągnęli:  Emilia Fogt z klasy 6 c oraz Oskar Wesołek z klasy 6 b, którzy zdobyli I miejsce w rankingu szkolnym oraz 13 miejsce w regionie z wynikiem 326.25. Emilia oraz Oskar zostali udekorowani medalem The Big Challenge, Złotym dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi.

Na tym samym poziomie należy wyróżnić jeszcze ucznia klasy 6 b Michała Ślęzak za wynik 317.50.

Każdy z uczestników  konkursu otrzymał dyplom, plakat oraz upominek od The Big Challenge.

Dziękuję wszystkim za udział, gratuluję wszystkim wyników i zachęcam do dalszej pracy nad rozwojem kompetencji językowych.

 

Koordynator konkursu

Edyta Kulik

 

AUSTRALIA

Australia obejmująca najmniejszy kontynent świata, była tematem kolejnej lekcji w ramach projektu „ Poznajemy kraje anglojęzyczne” w klasie 3 a.  Dzięki bardzo interesującym pracom wszyscy uczniowie poznali najciekawsze miejsca w Australii,  tradycyjne potrawy, znane osoby, sport oraz obchodzone święta.

 

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 2-3

„EASTER BUNNY” („Wielkanocny Zajączek”)

                                              

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 2-3 do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszego WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA pt. „EASTER BUNNY”.

Forma wykonania dowolna (np. jako kartka wielkanocna, płaska, przestrzenna, lecz nie większa niż kartka A4). Praca powinna być samodzielna.
Bez doklejanych gotowych elementów.

Ocenie  będzie podlegać: staranność i oryginalność wykonania, a także tytuł pracy oraz krótkie życzenia wielkanocne w j.angielskim.

Prace należy przekazać nauczycielowi języka angielskiego
do 7 kwietnia 2017 r. (piątek).

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem.

IRLANDIA PÓŁNOCNA

Kolejnym krajem, który poznali uczniowie klasy 3 a w ramach projektu „ Poznajemy kraje anglojęzyczne” była Irlandia Północna- kraina wielu ciekawych miejsc i wspaniałych tradycji. W trakcie prezentacji nie zabrakło plakatów przedstawiających sławnych ludzi pochodzących z Irlandii, niesamowitych zabytków oraz potraw tak bardzo odmiennych od tradycyjnej polskiej kuchni. Wiele emocji wzbudziły informacje o tradycyjnych irlandzkich sportach oraz świętach, wśród których ni mogło zabraknąć Święta Świętego Patryka, które uczniowie corocznie obchodzą w naszej szkole.

Prace były bardzo ciekawe, kolorowe i co ważne samodzielnie przygotowane przez uczniów. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i z niecierpliwością czekam na kolejne prezentacje.

 

KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

Dnia 8.12.2016 r. w naszej szkole odbył się między klasowy konkurs piosenki w języku angielskim.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III naszej szkoły. Zadaniem poszczególnych klas było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim pochodzącej z repertuaru dziecięcego. Jego celem było: kształcenie wymowy oraz wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego , propagowanie śpiewu, jako formy wyrażania siebie oraz rozwijanie słownictwa.

Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

Wszystkim wykonawcom GRATULUJEMY! CONGRATULATIONS! Nauczycielom języka angielskiego dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu oraz wspólną zabawę.

 

1

KARTKA BOŻONARODZENIOWA W JĘZYKU ANGIELSKIM

DLA KLAS 2-3
szkolny konkurs językowo-plastyczny organizowany w SP 6 w Głogowie

 1. Cele konkursu:

* rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej;

* rozwijanie wrażliwości estetycznej;

* pogłębianie znajomości języka angielskiego

 1. Temat

Tematem konkursu jest interpretacja hasła „Czar Świąt Bożego Narodzenia”. Zadaniem uczestników jest przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego

Narodzenia w postaci kartki świątecznej wraz z umieszczonymi na niej życzeniami w języku angielskim.

 1. Warunki uczestnictwa:
  • Kartka musi zawierać życzenia lub wierszyk świąteczny w języku angielskim.
  • 1 osoba przygotowuje samodzielnie 1 kartkę Bożonarodzeniową
  • Technika, rozmiar i kształt prac dowolny.
 2. Termin dostarczania prac:
  do 14 grudnia 2016r. – do nauczycieli języka angielskiego
 3. Opis prac:
  • Prace należy opisać na odwrocie DRUKOWANYMI literami: imię i nazwisko autora, klasa. Prace, które nie będą posiadały tych informacji będą odrzucane!
 4. Zasady oceniania:
  • Prace oceni Komisja Konkursowa w składzie:
  – nauczyciele języków obcych – nauczyciel plastykiKomisja dokona oceny prac wg następujących kryteriów:
  – poprawność językowa, – pomysłowość, sposób wykonania,
  – ogólny wyraz artystyczny, – dobór technik plastycznych do wieku.

5. Najlepsze prace zostaną nagrodzone

Koordynator konkursu:

Edyta Kulik

Poznaliśmy kolejny kraj. Jest nim Walia. Uczniowie klasy 3 a po raz kolejny zaprezentowali zebrane materiały i informacje w projekcie „Poznajemy kraje anglojęzyczne”. Wspaniałe krajobrazy, znane osoby ze świata filmu, muzyki oraz sportu, niesamowite tradycje związane z Walią, zainteresowały wszystkich uczniów. Uczniowie z ciekawością słuchali prezentacji swoich koleżanek i kolegów i przedstawiali swoje prace, które można w tym miesiącu podziwiać w sali językowej naszej szkoły.

 

1

 

„ Halloween” rozstrzygnięcie konkursów.

W dniu 2.11.2016 r. nagrodzono  uczniów będących autorami najpiękniejszych lampionów, najciekawszych  plakatów oraz zaproszeń związanych ze świętem Halloween , a także tych, którzy zadbali o odpowiedni i oryginalny kostium  związany z tradycją tego dnia. Celem zaplanowanych  w naszej szkole konkursów było zapoznanie i przybliżenie uczniom zwyczajów związanych z tym dniem.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali  dyplomy oraz wspaniałe upominki ufundowane przez wydawnictwo Macmillan oraz Pearson.

20161103_100512

1

W ramach projektu edukacyjnego „ Poznajemy kraje anglojęzyczne” w dniu 27.10.2016 r. uczniowie klasy 3 a zaprezentowali wyniki swoich poszukiwań. Tym razem ich prace związane były ze Szkocją. Uczniowie opowiadali o historii i tradycjach Szkocji. Przedstawili tradycyjne szkockie potrawy i zapoznali swoje koleżanki i kolegów z najsławniejszymi postaciami pochodzącymi z tego kraju. I tym razem uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i oryginalnością. Ogrom informacji wraz z pięknymi pracami pozwoliły przybliżyć uczniom piękny kraj jakim niewątpliwie jest Szkocja. Prace uczniów można podziwiać w sali językowej nr 27 w naszej szkole. Dziękuję za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejny kraj, którego tradycje przybliżą nam uczniowie w nadchodzącym miesiącu.

1

 

W piątek 28 października 2016 r. w naszej szkole obchodzono Halloween. Święto to związane  jest  ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących. Wieczorami na wzgórzach palono więc ogniska, aby odstraszyć złe moce i wskazać zmarłym właściwą drogę. Odstraszające maski i światło miały być pomocne w odegnaniu złych duchów.

Tego dnia uczniowie w naszej szkole pojawili się w strojach czarownic, duchów, wróżek i upiorów. Szkolne korytarze ozdobione zostały pięknymi dyniowymi lampionami, wykonanymi przez uczniów klas I-III oraz plakatami z symbolami związanymi ze Świętem Halloween, których autorami byli uczniowie klas IV-VI. Nie zabrakło również przepięknych zaproszeń na zabawę Halloweenową. Trzeba przyznać, że wszystkim zadaniom dzieci sprostały wyśmienicie, a stało się tak dzięki  dużemu zaangażowaniu z ich strony, a także pomocy rodziców.

Nasza szkoła wyglądała jak ,,straszny dwór”, ale najważniejsze było to, że wokół panowała ekscytacja, podniecenie, dreszczyk emocji.  Nie zabrakło również śmiechu i radości. Na długo utkwi nam to święto w pamięci i z niecierpliwością będziemy go oczekiwać w przyszłym roku.

1

 

W dniu 27.09.2016 r. uczniowie klasy 3 A przedstawili wyniki swoich samodzielnych poszukiwań informacji o kulturze, tradycji oraz ciekawostki o krajach anglojęzycznych. W miesiącu wrześniu krajem, który poznawali uczniowie była Anglia. Uczniowie przygotowali wiele wspaniałych prac oraz cennych informacji o Anglii , którymi podzielili się ze swoimi koleżankami i kolegami. Wszystkim dzieciom gratuluję wspaniałych pomysłów i ciekawych prac.

 

1

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła w tym roku włączyła się w obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, dzięki podjętym działaniom dołączyła do grona Lokalnych Organizatorów World Multiplication Table Day. W akcji uczestniczyli uczniowie klas III – VI. Od 26 do 28  września 2016 w naszej szkole obchodziliśmy pod hasłem „Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia w szkole  i w domu”, którą rozpoczęliśmy od zabawy w Hasło Dnia. Dni te upłynęły w miłej i luźnej atmosferze na zajęciach z matematyki na których, aby powtórzyć tabliczkę, uczniowie grali w gry on-line,  karty Grabowskiego, układali piramidę z tabliczką mnożenia, wykonywali własne gry oraz przygotowywali plakaty. Także w czasie przerw uczniowie mogli powtarzać tabliczkę mnożenia na ustawionych na korytarzach stołach. Układając memory, domino, karty oraz  grając tradycyjnymi kostki do gry. Na zakończenie 30 września w piątek przeprowadziliśmy Egzaminy MT Expert . Na korytarzu szkolnym zostały powołane komisje z uczniów klas III – VI. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wybierał los. Na jednym losie znajdowało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymywał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Komisje egzaminowały uczniów w języku polskim i angielskim.

 

1