I Powiatowy Konkurs ekologiczno – informatyczny – „Nie moje śmieci, ale MOJA PLANETA!!!”

10 maja w naszej szkole odbył się po raz  pierwszy Powiatowy Konkurs ekologiczno – informatyczny – „Nie moje śmieci, ale MOJA PLANETA!!!”, przygotowany przez panią Joannę Radzieję i Jolantę Piastę.

W pierwszej edycji konkursu udział wzięli uczniowie z pięciu szkół – SP 6, SP 7, SP 8, SP 9  i SP 11.

Celem konkursu było zorganizowanie akcji sprzątania odpadów na dowolnie wybranym terenie, przeprowadzenie odpowiedniej segregacji i jeśli się uda uzyskaniu funduszy na cele charytatywne, a później przekazanie darów do wybranych odbiorców. Akcja miała być udokumentowana i opracowana w formie prezentacji multimedialnej.

Uczniowie, którzy wzięli udział konkursie wykazali ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością, a wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Uczniowie, którzy brali udział w konkursie mogli opowiedzieć o swoich działaniach. Goście mogli również pospacerować po Ogrodzie Dydaktycznym, założonym kilkanaście lat temu na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 , a także zobaczyć nowo powstały w zeszłym roku szkolnym obiekt – „Tradycyjny sad”.

Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych – kategoria klas 4-6 i kategoria klas 7-8, łącznie 19 uczniów.

W kategorii klas 4-6 miejsca na podium uzyskały następujące osoby:

– I miejsce – Julia Bartuś, Adrianna Magiera i Anita Pakhuta – Szkoła Podstawowa nr 9 oraz

– Roksana Lipińska i Lena Tomaszewska – Szkoła Podstawowa nr 6,

– II miejsce – Masymilian Pajdzik – Szkoła Podstawowa nr 11,

– III miejsce – Konrad Gruszczyński i Paweł Gryniewicz – Szkoła Podstawowa nr 9

W kategorii klas 7-8 miejsca na podium uzyskały następujące osoby:

– I miejsce  – Martyna Mikulska, Katarzyna Mikołajewicz i Arkadiusz Cichoń – Szkoła Podstawowa nr 11

– II miejsce – Oliwia Bendyk – Szkoła Podstawowa nr 6.

Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, każdy otrzymał do wsadzenia roślinkę – bukszpan, a opiekunowie drzewko do wsadzenia przy szkole dla zwiększenia bioróżnorodności w sąsiedztwie swojej placówki.

Wszystkim bardzo dziękujemy – kolejna edycja za rok !!!