Witamy!
na oficjalnej stronie internetowej
Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie
Serdecznie zapraszamy do jej
zwiedzania!

Nawigacja

Kalendarz

Aktualnie:

IV miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Alfredzie Noblu i Noblistach Polskich | 11 czerwca, 2015

29 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Alfredzie Noblu i Noblistach Polskich. Uczniowie w dwuosobowych drużynach reprezentujących szkoły podstawowe zmagali się z testem, w którym znajdowało się ponad 40 pytań. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat twórczości
i osiągnięć polskich noblistów oraz Alfreda Nobla, znajomością wielu dat, nazw organizacji, tytułów dzieł, a nawet znajomością szczegółowych wątków biograficznych.

          I miejsce w tym roku zdobyli gospodarze, czyli SP3, II miejsce – SP Jerzmanowa, natomiast III miejsce – SP2. Naszym uczennicom z klasy 6c i 6a: Jagodzie Chodor i Darii Rybak (która w ostatniej chwili zastąpiła Julię Glińską z kl. 6c) zabrakło tym razem kilku punktów i zajęły miejsce tuż poza podium. Mimo to nie mogły poczuć się przegrane, ponieważ poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki, a dla wszystkich uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy młodsze klasy do wzięcia udziału w eliminacjach szkolnych w przyszłym roku.

K. Knoblauch

100_3681