Witamy!
na oficjalnej stronie internetowej
Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie
Serdecznie zapraszamy do jej
zwiedzania!

Nawigacja

Kalendarz

Aktualnie:

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie | 21 września, 2017

18 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie, czyli święto literatury ojczystej.

Jak co roku, w tym również, został zaprezentowany fragment jednego z największych dzieł polskich. Tym razem przybliżono uczniom „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego oraz jego sylwetkę jako pisarza i artysty. Czytali uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście, w tym :

Pani Martyna Tulak – przedstawiciel Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, pani Marta Dytwińska –Gawrońska –dziennikarz i reprezentant Urzędu Miasta Głogów oraz pan Mariusz Jabłoński ze Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. Było dostojnie i jednocześnie wesoło dzięki wspaniałej interpretacji wszystkich uczestników. Za rok kolejne dzieło i kolejne emocje.