O szkole

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Głogowie mieści się w budynku przy ul. Tadeusza Kościuszki 18. Jest to budynek wolnostojący, dwukondygnacyjny. Budowę szkoły rozpoczęto 14 lutego 1965 roku. Do użytku budynek oddano 30 czerwca 1966 roku. Uroczyste przekazanie szkoły połączone z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej nastąpiło 1 września 1966 roku. Kurator Okręgu Szkolnego odsłonił tablicę pamiątkową. Patronem szkoły został bohater narodowy – generał, naczelnik powstania w 1794 roku oraz uczestnik amerykańskiej wojny o niepodległość – Tadeusz Kościuszko.

Obok budynku szkolnego znajdują się: ogródek szkolny oraz dwa boiska przeznaczone do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej oraz piłki ręcznej. Boiska te funkcjonują od początku działalności szkoły, a w latach 2005 – 2006 zostały one zmodernizowane (boisko do piłki nożnej pokryto sztuczną trawą, a boisko do piłki ręcznej pokryto tartanem i przekształcono w boisko wielofunkcyjne).

W 2004 roku szkoła doczekała się termomodernizacji budynku oraz wymiany stolarki okiennej. W roku 2005 dokonano gruntownego remontu kuchni. Rok później uczniowie doczekali się remontu sanitariatów. W kolejnych latach konsekwentnie wymieniano posadzki w klasach, odremontowano korytarze i hol na parterze oraz na I piętrze, poprawiono stan oświetlenia w salach lekcyjnych. W 2014 roku wyremontowana została sala gimnastyczna, korytarz oraz szatnie znajdujące się obok sali.

Ponadto w salach lekcyjnych krzesła i ławki zostały wymienione na nowocześniejsze. Każda sala została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputer, tablicę interaktywną, projektor oraz nagłośnienie służące nauczycielom do przeprowadzania ciekawych i atrakcyjnych lekcji. W każdej sali jest również dostęp do szybkiego i stabilnego internetu dostarczanego drogą kablową. Od 2013 roku z powodzeniem funkcjonuje dziennik elektroniczny, który umożliwia szybkie przesyłanie informacji na temat ocen i wydarzeń szkolnych do uczniów oraz ich rodziców, a także służy codziennej komunikacji między naszą placówką a opiekunami uczniów.

W ostatnich latach wyremontowane zostało również ostatnie, drugie piętro: wymieniono podłogę oraz odnowiono ściany. Wymieniono krzesła i ławki w salach lekcyjnych. Generalny remont przeszła także biblioteka szkolna. Ponadto wszystkie sale lekcyjne znajdujące się na najwyższych piętrach oraz dwie sale na I piętrze zostały wyposażone w klimatyzację stacjonarną, a w następnych latach planuje się zainstalowanie klimatyzatorów również w pozostałych salach.

Poza tym mamy aż dwie sale informatyczne wyposażone w nowoczesne stanowiska komputerowe z najnowszym oprogramowaniem i dostępem do internetu dla każdego ucznia, a także dobrze wyposażone sale: biologiczno-chemiczną oraz fizyczno-techniczną, w których znajdują się różne urządzenia i pomoce dydaktyczne umożliwiające przeprowadzanie eksperymentów i zajęć praktycznych. Uczniowie korzystają też z nowoczesnej pracowni językowej.

Na terenie szkoły jest ogród dendrologiczny, w którym uczniowie mogą poznawać gatunki różnych drzew i krzewów oraz miasteczko rowerowe umożliwiające przeprowadzanie egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Czas wolny uczniowie naszej szkoły mogą spędzać na nowym, atrakcyjnym i bezpiecznym placu zabaw. W 2021 roku wymieniony został także plac znajdujący się przed szkołą. To oczywiście nie koniec zmian…

Nasza szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Wspaniali uczniowie, świetnie wykształcona i oddana swojej pracy kadra pedagogiczna, cudowni ludzie obsługi szkoły.

Szkoła jest małą placówką, bezpieczną, wyposażoną w monitoring, uczniowie uczą się w systemie jednozmianowym. To tylko jeden z naszych atutów. Nie ma tu dzieci anonimowych… My wszyscy się tu znamy, nie tylko z widzenia, ale także z imienia! Panuje tu naprawdę rodzinna atmosfera. Nasi absolwenci chętnie nas odwiedzają, a co niektórzy powracają nawet… na stałe.

Aktualnie szkoła liczy 11 oddziałów. Oferta edukacyjna naszej placówki jest szeroka: działają różnorodne koła zainteresowań, odbywają się zajęcia dodatkowe z matematyki, języka polskiego i języków obcych dla uczniów potrzebujących wsparcia, zajęcia sportowe, działa również świetlica szkolna zapewniająca opiekę szczególnie młodszym uczniom w godzinach od 06:30 do 16:30.