Witamy!
na oficjalnej stronie internetowej
Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie
Serdecznie zapraszamy do jej
zwiedzania!

Nawigacja

Kalendarz

Aktualnie:

Aktualności:

 

08 marca 2011 r. odbyło się spotkanie komisji rekrutacyjnej w składzie: pedagodzy szkolni, nauczyciele prowadzący zajęcia i wychowawcy. Wykaz uczniów przyjętych na poszczególne zajęcia znajduje się na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

 

29 marca 2011 r. – WYCIECZKA DO POZNANIA

Dnia 29 marca 2011 odbyła się jednodniowa wycieczka do Poznania do Teatru Muzycznego. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu pt.: „Głogowska Akademia Marzeń” – wyrównywanie szans edukacyjnych w szkołach podstawowych w Głogowie, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. W wycieczce wzięło udział 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6, 10 i 12 w Głogowie. Opiekunami byli: Krzysztof Knoblauch, Maria Warych – Grondalska oraz Anna Sulima-Karbownik. Zbiórka została zaplanowana o godz. 9.00. Pierwszym punktem wycieczki było przedstawienie pt. „Pippi”, które trwało ok. 2 godz. Spektakl został bardzo pozytywnie przyjęty przez dzieci. Uczniowie dużo się śmiali a przedstawienie nagrodzili gromkimi brawami. Po wizycie w teatrze wstąpiliśmy do McDonalda a następnie zwiedziliśmy Stary Rynek w Poznaniu, podziwiając renesansowy Ratusz, rokokową Fontannę Prozerpiny z XVIII wieku oraz Studzienkę Bamberki, przypominającą o przybyłych tu niegdyś osadnikach z okolic Bamberga w Bawarii. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Głogowa ok. 18.30

Galeria:

[nggallery id=23]

 

7 maja 2011 r. – SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WROCŁAWIA

Dnia 7.05.2011r. miała miejsce wycieczka do Wrocławia. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu pt.: „Głogowska Akademia Marzeń” – wyrównywanie szans edukacyjnych w szkołach podstawowych w Głogowie, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami tej wycieczki byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, nr 10 i nr 12. Uczniowie brali udział w roli obserwatorów w finałach Dolnośląskich Meczy Matematycznych, oraz w wykładzie wygłoszonego przez jednego z wykładowców Wydziału Matematycznego na Uniwersytecie Wrocławskim, nasi uczestnicy wycieczki okazali się być dobrym materiałem na przyszłych studentów, gdyż wykładu słuchali z zapartym tchem no i robili również notatki-miejmy nadzieję, że związane z tematem :-)). Po wykładzie udaliśmy się do wrocławskiego zoo, aby spędzić chwil kilka z fascynującą fauną i florą. Największym powodzeniem cieszyła się wśród dzieci wizyta w terrarium i u szympansów. Po odwiedzeniu wszystkich możliwych gatunków zwierzaków grupa z Głogowa w dobrych nastrojach powróciła do Głogowa, a podczas wyjazdu z Wrocławia stanie w niekończącym się korku umożliwiło nam podziwianie z bliska wznoszącej się budowli stadionu na EURO 2012. Tym optymistycznym akcentem zakończyła się wycieczka do Wrocławia, a uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnej.

Galeria:

[nggallery id=24]

 

9 maja 2011 r. , w ramach projektu „Głogowska Akademia Marzeń”, Koło Regionalne – Detektyw Historii Dolnego Śląska uczestnicy koła ze Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział w zajęciach otwartych w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie.
Gospodarze przedstawili nam inscenizację legendy ”Księżna i gołąb”, a postaci z niej: książę Konrad I, jego żona Salomea, mieszkańcy Głogowa, mnisi z kolegiaty, rycerze podchodzili do nas i kontakcie bezpośrednim opowiadali jak to drzewiej bywało.

Wspólnie też czytaliśmy głogowskie legendy, wypełnialiśmy karty pracy,
w których należało odpowiedzieć na istotne pytania związane z treścią legend.

Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe za bardzo aktywną postawę „detektywa historii Dolnego Śląska”. W czasie pracy na zajęciach wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 

16 maja 2011 r.  w otwartych zajęciach Koło Regionalnego – Detektyw Historii Dolnego Śląska gościli u nas „detektywi” ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Tematyką zajęć przedstawioną w formie prezentacji multimedialnej było zapoznanie się z historią głogowskich zabytków. Tropicielom lokalnej historii ze Szkoły nr 10 opowiedzieliśmy o założycielach miasta Głogowa, ich dziejach i historii większości budowli. Pod koniec zajęć wspólnie wykonaliśmy rysunki i szkice wybranych zabytków.

Każdy „detektyw z 10” otrzymał od nas płytę CD z prezentacją zabytków, pamiątkowe dyplomy, „ XXI wieczne wykopalisko archeologiczne – gliniany znak zodiaku” i zdjęcia. Nasi koledzy otrzymali też zadanie do wykonania na następne spotkanie: przygotować test sprawdzający naszą wiedzę o zabytkach Głogowa.

Galeria:

[nggallery id=25]

 

7 czerwca 2011 r. – SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO NIEMIEC

Dnia 7.06.2011r. odbyła się autokarowa wycieczka zagraniczna do Niemiec, do Kleinwelki. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu pt.: . „Głogowska Akademia Marzeń- wyrównywanie szans edukacyjnych w szkołach podstawowych w Głogowie- etap I”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wzięło w niej udział 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6, nr 10 i nr 12. Opiekunami byli: Magdalena Chojnacka, Anna Pala i Andrzej Piotrowiak.

Celem wycieczki było usprawnienie znajomości językowych, integracja uczniów oraz zapoznanie z kulturą i położeniem Niemiec. Zwiedzane były: Park Miniatur, Labirynt oraz Park Jurajski.

Wycieczka spełniła założone cele- uczniowie byli bardzo zadowoleni, aktywnie i chętnie brali udział we wszystkich zajęciach.

Galeria:

[nggallery id=26]

 

 

15 czerwca 2011 roku zakończyły się zajęcia w pierwszej edycji projektu pt.: „Głogowska Akademia Marzeń” –  wyrównywanie szans edukacyjnych w szkołach podstawowych w Głogowie, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali certyfikaty.

 

Czerwiec 2011 rok – Zdjęcia z zajęć unijnych:

[nggallery id=27]

 

Rozpoczynamy rekrutację na II nabór do Projektu „Głogowska Akademia Marzeń- wyrównywanie szans edukacyjnych w szkołach podstawowych w Głogowie- etap I”. Dokumenty rekrutacyjne i regulamin dostępne są od 1 września 2011 w zakładce: Projekt EFS – Do pobrania, w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy. Wypełnione dokumenty rekrutacyjne dostarczamy do 19 wrzenia 2011 do wychowawców lub nauczycieli prowadzących zajęcia. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach współfinansowanych  ze środków Unii Europejskiej z  Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.