Witamy!
na oficjalnej stronie internetowej
Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie
Serdecznie zapraszamy do jej
zwiedzania!

Nawigacja

Kalendarz

Aktualnie:

Sposób na długie wieczory – origami i kirigami | 2 grudnia, 2015
 
Matematyczna choinka lub ozdoba choinkowa

Kirigami (z jap.切り紙?) – odmiana origami, w której wolno twórcy robić małe cięcia w papierze (z jap. kiru – uciąć, kami – papier). W origami tradycyjnym nacięcia nie są używane.

Zapraszam do wspólnej zabawy:
– poznasz techniki orgiami i kirigami,
– nauczysz się rozróżniać i tworzyć kompozycje rytmiczne oraz symetryczne jedno- i wieloosiowe,
– poczujesz wyzwalanie radości tworzenia.

Wykonaj samodzielnie lub z pomocą rodziców, rodzeństwa, dziadków ozdobę choinkową lub choinkę techniką orgiami lub kirigami. Ozdobę bądź choinkę  można dodatkowo udekorować według własnego pomysłu. Do ozdób jeśli potrafisz wykonaj  zawieszkę do powieszenia na choince lub w przypadku form stojących – podstawkę itp. Praca może składać się z  jednej lub wielu brył. Do pracy można dołączyć informację zawierającą autora pracy, ilość modułów potrzebnych do wykonania ozdoby, czas potrzebny do jej zrobienia. Wykonaną pracę przynieś do swojej nauczycielki matematyki.Wszystkie prace zostaną wystawione na pierwszym piętrze koło sali 26. Inspiracji do wykonania pracy możesz szukać w książkach oraz na stronach internetowych.

gwiazda

Życzymy wspaniałej zabawy