Witamy!
na oficjalnej stronie internetowej
Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie
Serdecznie zapraszamy do jej
zwiedzania!

Nawigacja

Kalendarz

Aktualnie:

Wyróżnienie w Konkursie Literackim „O Złoty Pączek Głogu” | 11 czerwca, 2015

10 czerwca 2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Głogowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Literackiego „O Złoty Pączek Głogu” przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Konkurs ten jest częścią XXI Głogowskich Konfrontacji Literackich, a jego celem jest pobudzenie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie talentów pisarskich. W tym roku udział wzięło około 50 uczestników, którzy mogli objawić swój talent pisarski w tworzeniu utworów poetyckich lub fragmentów prozy.

          Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica, Wiktoria Antonik z klasy 5a otrzymała wyróżnienie w kategorii „szkół podstawowych” za opowiadanie pt. Moi przyjaciele. Naszej młodej pisarce należą się wielkie gratulacje, ponieważ był to jej debiut w tym konkursie i już za pierwszym razem dostrzeżono w niej duży potencjał literacki. Ponadto Wiktoria miała niemałą i doświadczoną konkurencję z innych szkół podstawowych naszego powiatu.

          Zachęcamy wszystkich uczniów, którzy lubią pisać i tworzyć teksty, do brania udziału w podobnych konkursach w przyszłym roku szkolnym. Może i Wy odnajdziecie w sobie talent literacki.

 

K. Knoblauch

 

100_3786