Dzień Dziecka w Czernej

Klasa 4b wraz z opiekunami: p. K. Konwińską-Nowicką oraz p. B. Matejko, Dzień Dziecka spędziła w ukrytym wśród drzew, renesansowym zamku w Czernej. Uczniowie poznali historię związaną z budową oraz przebudową zamku,  różne ciekawostki i tajemnice zamku.  Ponadto dowiedzieli się w jaki sposób zamek znalazł się w rękach obecnej właścicielki. Mieli możliwość zwiedzenia komnat zamku, zobaczyć piękne sklepienia gotyckie oraz kopertowe. Dodatkową atrakcją było zapoznanie się ze specjalnie zaprojektowaną dla zamkowych wnętrz kolekcją pieców i piecokominków, udekorowanych zdobnymi kaflami za scenami, z których „przebija pochwała życia radosnego”.

Po zapoznaniu się z wnętrzem zamku, uczniowie zostali ugoszczeni na dziedzińcu zamkowym. Mogli wypoczywać, bawić się, cieszyć wzrok pięknymi roślinami zamkowego ogrodu.

                                                                                                                              Dziękujemy za wspólną zabawę.

Galeria