Dzień Wody w naszej szkole

23 marca obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Wody. W tym roku zorganizowaliśmy z tej okazji akcję charytatywną –Budujemy Studnię Głogowiankę w Afryce.

Nasi uczniowie wraz z rodzicami spisali się na medal – upiekli ciasta, które sprzedawano na kiermaszu. Również z tej okazji, naszą szkołę odwiedziła głogowska podróżniczka pani Grażyna Sroczyńska, która podczas pokazu opowiadała naszym uczniom o problemach wody w Afryce. Hol na parterze, podczas naszej akcji przyozdobiły samodzielnie zrobione przez uczniów, bądź przy wsparciu rodziców – KROPELKI WODY – maskotki, które wzięły udział w konkursie, a następnie zostały sprzedane. Uczniowie konstruowali również „Studnie z Surowców Wtórnych” – które przyozdobiły parapety okien na parterze i również wzięły udział w konkursie. Zebraliśmy łącznie 1000 złotych. Cała kwota została przekazana pani Sroczyńskiej. Wszystkim zaangażowanym – uczniom, rodzicom, nauczycielom – bardzo dziękujemy

Galeria zdjęć –> kliknij