2017/2018

Wysyłamy kartki

W tym tygodniu klasa 4 c zakończyła przygotowywanie pięknych kartek bożonarodzeniowych dla zaprzyjaźnionych szkół biorących wspólnie z nami udział w projekcie. 10 własnoręcznie wykonanych i ozdobionych kartek zostało wysłanych m.in. do Włoch, Estonii, Turcji czy Hiszpanii.


Pierwsza kartka bożonarodzeniowa już gotowa. Uczniowie z radością przystąpili do pracy i udało im się wykonać bożonarodzeniową kartkę, którą wyślemy wkrótce do naszych partnerów w projekcie. Bierze w nim udział 101 szkół z 23 krajów. My będziemy wysyłać nasze własnoręcznie przygotowane kartki wraz z życzeniami do 10 szkół z Turcji, Rumunii, Włoch oraz z Hiszpanii. Czekają nas wspaniałe chwile tworzenia niepowtarzalnych kartek oraz oczekiwania na kartki od naszych nowych znajomych z całego świata.


Christmas Cards Exchange 2017

Celem tego projektu jest przygotowanie przez uczniów, pod kierunkiem nauczyciela, własnoręcznych kartek bożonarodzeniowych , a następnie wysłanie ich do partnerskich szkół biorących udział w projekcie. Każda ze szkół otrzyma kartkę wraz z życzeniami od zaprzyjaźnionych partnerów, z którą będzie mogła podzielić się ze społecznością szkolną. Uczniowie, dzięki udziałowi w projekcie, zdobędą wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych w innych krajach, niejednokrotnie odmiennych kulturowo.