I Turniej Aktywnych Szkół MultiSport

Przypominamy, że Nasza szkoła pomyślnie przeszła dwuetapowy proces kwalifikacji i dnia 27 i 30 kwietnia 2018r. przystąpi do Rundy I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport, w którym nasi uczniowie wezmą udział w innowacyjnej, interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit+, wykorzystującej techniki multimedialne.

Wykonując proste ćwiczenia (np. zwis na drążku, skok w dal z miejsca czy próba równowagi), dzieci biorące udział w teście będą zdobywać kolejne poziomy w grze. Ich zadaniem, w warstwie fabularnej będzie pokonanie pomocników Złego Zła – przybyszów z Galaktyki Bezruchu. Oprócz walki z leniwymi potworami, dzieci rywalizują tylko jako grupa – na poziomie klasy i szkoły, więc uczniowie nie konkurują między sobą. Jedynym indywidualnym wyzwaniem jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w drugiej próbie.

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuści szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele wypracowanego w etapie rozgrzewki Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Po sześciu miesiącach zespół ASM wróci do nas w ramach Rundy II, aby ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wynikami z Rundy I.

Zachęcamy do śledzenia losów naszych szkół w Turnieju ASM i wspierania ich
w realizacji aktywnych postanowień… Bo aktywne dzieci radzą sobie lepiej!

https://aktywneszkoly.pl

https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/