III miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w piłce nożnej dziewcząt

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt, odbył się dnia 9.06.2022r. w Świdnicy. Reprezentacja naszej szkoły, po bardzo zaciętych i  wyczerpujących meczach zajęła III miejsce w turnieju.

Pierwszy mecz, z reprezentacją SP Bolesławiec, nasze dziewczęta wygrały 2:0, w następnym meczu spotkały się z drużyną z SP Bierutów (triumfatorkami turnieju) i mecz zakończył się remisem 2:2. Do ostatniego meczu przystępowały z dobrym dorobkiem punktowym (wygrana dawała nawet szansę na pierwsze miejsce, do zajęcia drugiego miejsca wystarczył remis), ale niestety zabrakło trochę sił (pojechałyśmy okrojonym składem) i mecz z SP Świdnica, dziewczęta przegrały, co ostatecznie zadecydowało o zajęciu III miejsca.

Najlepszą zawodniczką turnieju w naszej drużynie została Małgorzata Jankowiak.

Dziewczęta wykazały się bardzo dużą wolą walki i pokazały charakter, w mecze włożyły dużo sił i serca, także bardzo jesteśmy dumni z dotarcia do Finałów Wojewódzkich i z zajętego tam miejsca.

GRATULUJEMY!!!

Klasyfikacja turniejowa:

I miejsce SP Bierutów

II miejsce SP Świdnica

III miejsce SP 6 Głogów

IV miejsce SP Bolesławiec

 

Skład naszej reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie:

Bagińska Aleksandra, Florczak Natalia, Jankowiak Małgorzata, Pukacka Emilia, Straszewska Dominika, Ściak Aleksandra, Zuzanna Trzybulska.

Galeria