Realizacja PROGRAMU „TRZYMAJ FORMĘ”

Celem Programu Edukacyjnego „TRZYMAJ FORMĘ” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej zdrowej diety. Jednym z działań podjętych w naszej szkole w ramach realizacji tego programu było przeprowadzenie „Lekcji zdrowia”. Lekcje takie zostały przeprowadzone w ramach zajęć z wychowania fizycznego w klasach V i VI. Uczniowie brali udział w wyścigach gdzie oprócz sprawności fizycznej musieli się także wykazać elementarną wiedzą dotyczącą zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowych nawyków. Zadaniem dzieci było: Uporządkowanie przygotowanych haseł w dwóch kategoriach ”DOBRE – jesteśmy zdrowi” i „ZŁE – nie jesteśmy zdrowi” Wpisanie „Dobrych” i „Złych” produktów żywnościowych Grupowe rozwiązanie krzyżówki z hasłem „ZDROWIE” Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i bardzo obszerną wiedzą w zakresie tematyki zdrowego odżywiania.

Galeria zdjęć –> kliknij