Szkolny turniej wiedzy „Jeden z dziewięciu” na powitanie wiosny

21 marca 2018 r. w naszej szkole z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się szkolny turniej wiedzy „Jeden z dziewięciu”. W konkursie, który odbył się w sali gimnastycznej, wzięło udział 9 zespołów 3-osobowych reprezentujących wszystkie klasy 4 – 6. Uczniowie odpowiadali na niełatwe pytania z różnych dziedzin i przedmiotów, takich jak: matematyka, język polski, historia, przyroda czy muzyka.

Podobnie jak w popularnym programie telewizyjnym, zawodnicy mieli do pokonania 3 rundy i mogli popełnić tylko 2 błędy. W II rundzie zespoły wyznaczały przeciwnika do odpowiedzi na kolejne pytania, co niejednokrotnie prowadziło do zaciętej rywalizacji i eliminacji konkurentów. Do III etapu przeszły 3 drużyny – reprezentanci klas: 5a, 5c i 6b. W finale jako pierwsza odpadła drużyna klasy 5c w składzie: Kajetan Sobiechowski, Remigiusz Biernasiuk, Rafał Matecki  (uzyskując 20 punktów i III miejsce), II miejsce ze 110 punktami uzyskała klasa 6b (Nikodem Kida, Oliwia Hładowska, Mateusz Hoffmann), natomiast I miejsce zajęli reprezentanci z klasy 5a (Katarzyna Kacperska, Stanisław Sieradzy i Piotr Bartosik), uzyskując 120 punktów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy, a widzom dziękujemy za udział w zabawie i dopingowanie swoich kolegów i koleżanek.

Galeria zdjęć –> kliknij