Tradycyjny sad – uroczyste otwarcie nowego projektu

W dniu 21 czerwca, w godzinach południowych odbyło się oficjalne otwarcie Tradycyjnego sadu – projektu realizowanego w ramach konkursu fundacji Banku Ochrony Środowiska. Konkurs realizowany był w dwóch etapach. W I etapie uczennice klasy 7 – drużyna Sadowniczki z SP6, musiały zaprojektować sad, zrobić kosztorys, rozpropagować. Otrzymały grant 250zł. W II etapie musiały założyć sad. Wiązało się to z zamówieniem drzewek starych odmian wiśni, posadzeniem roślin według projektu sporządzonego wcześniej. Rozpropagowaniem wśród rodziców i zachęceniem ich do współpracy. Po około dwóch miesiącach wytężonych prac, w których uczestniczyli, poza sadowniczkami, również uczniowie innych klas i rodzice powstał sad, w sąsiedztwie kortu tenisowego. W sadzie , poza drzewami, pojawiły się krzewy owocowe, truskawki, poziomki i zioła, a także rośnie kwietna łąka i rośliny towarzyszące, które mają przyciągać pszczołowate. Na siatce kortu tenisowego pojawiły się tablice informacyjne o dzikich pszczołowatych i ptakach w ogrodach, jako dodatkowy element edukacyjny. W czasie otwarcia zaproszeni goście – wiceprezydent Głogowa pan Wojciech Borecki, nauczyciele zaproszonych szkół i rodzice, media, a także uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane specjalnie na tą okazję, a następnie wszyscy przeszli do sadu. Po drodze, w holu szkoły goście mogli zobaczyć galerie ze zdjęciami ukazującymi powstawanie sadu . Od dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 6 posiada własny sad, czekamy na owoce.

Galeria