Wycieczka klas ósmych

W dniach 14 -15 czerwca klasy ósme wybrały się na wycieczkę.  W pierwszym dniu uczniowie odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Z przewodnikami, po minięciu bramy z niemieckim  napisem „Arbeit macht frei”, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I. Następnie udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili najważniejsze obiekty poobozowe: rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz barak więźniarski. Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne zrobiły wielkie wrażenie na zwiedzających. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Następnie udaliśmy się do Wadowic, żeby odwiedzić dom Jana Pawła II i spróbować jedynych w swoim rodzaju kremówek.

W kolejnym dniu uczniowie udali się do Zatoru i odwiedzili park rozrywki Energylandia. Rolerkostery takie jak: Zadra, Hyperion, Formuła, Water Speed dostarczyły uczniom ekstremalnych wrażeń. Uśmiechom i szaleństwu nie było końca. Gorąco dziękujemy wszystkim za tę przygodę. Były to dni obfitujący we wrażenia i emocje, których nigdy nie zapomnimy!

Galeria