„Bieg po zdrowie”

W marcu i kwietniu uczniowie klasy IV B wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej- „Bieg po zdrowie”. Program ten został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Głównym celem programu było poszerzenie wiedzy z zakresu szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Program przewidywał spotkania z uczniami, które obejmowały następujące zagadnienia:

1.Palenie jest niezdrowe.

2.Jak się nie dać złowić nałogowi?

3.Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów?

4.Palenie szkodzi!

5.Jak to zrobić żeby nie palić?

6.Jak to zrobić żeby inni nie palili?

Uzupełnieniem programu były warsztaty przeprowadzone przez pracownika głogowskiego sanepidu. Pani,dzięki specjalnej lalce, pokazała jak dym nikotynowy osadza się w ludzkim organizmie i jakie to może mieć skutki dla naszego zdrowia.

Paulina Obiała

Galeria zdjęć –> kliknij