O szkole

Szkoła Podstawowa nr 6 w Głogowie mieści się w budynku przy ul. Tadeusza Kościuszki 18. Jest to budynek wolno stojący, dwukondygnacyjny. Budowę szkoły rozpoczęto 14 lutego 1965 roku. Do użytku budynek oddano 30 czerwca 1966 roku. Uroczyste przekazanie szkoły połączone z uroczystymi obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej nastąpiło 1 września 1966 roku. Kurator Okręgu Szkolnego odsłonił tablicę pamiątkową. Patronem szkoły został bohater narodowy, uczestnik walk za wolność, Tadeusz Kościuszko.

Obok budynku szkolnego znajdują się: ogródek szkolny oraz dwa boiska. Pierwotnie były to boiska do: piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej. Boiska te funkcjonują od początku działalności szkoły, z tym że w latach 2005 – 2006 zmodernizowano stare boiska (boisko do piłki nożnej pokryto sztuczną trawą a pierwotne boisko do piłki ręcznej pokryto tartanem i przekształcono w boisko wielofunkcyjne).

W 2004 roku szkoła doczekała się termomodernizacji budynku oraz wymiany stolarki okiennej. W roku 2005 dokonano gruntownego remontu kuchni. Rok później uczniowie doczekali się remontu sanitariatów…

Wymieniono posadzki w klasach na parterze, odremontowano korytarz i hol, poprawiono stan oświetlenia w salach lekcyjnych. Ponad to odnowiono i wyposażono w nowoczesny sprzęt wszystkie klasy. To oczywiście nie koniec zmian… Czas wolny uczniowie naszej szkoły mogą spędzać na nowym, atrakcyjnym i bezpiecznym placu zabaw.

Nasza szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą… Wspaniali uczniowie, świetnie wykształcona kadra pedagogiczna, cudowni ludzie obsługi szkoły.

Szkoła jest małą placówką, bezpieczną – wyposażoną w monitoring, uczniowie uczą się w systemie jednozmianowym. To tylko jeden z naszych atutów. Nie ma tu dzieci anonimowych… My wszyscy się tu znamy, nie tylko z widzenia, ale także z imienia! Panuje tu naprawdę rodzinna atmosfera… Nasi absolwenci chętnie nas odwiedzają, a co niektórzy powracają nawet… na stałe…

Aktualnie szkoła liczy 18 oddziałów. Funkcjonują w szkole dwie pracownie internetowe: dla klas I – III i klas IV – VI, klasy zaopatrzone są w urządzenia multimedialne, m.in. w tablice interaktywne. Uczniowie korzystają z nowoczesnej pracowni językowej.

Oferta edukacyjna szkoły jest szeroka: działają różnorodne koła zainteresowań, odbywają się zajęcia dodatkowe, działają drużyny zuchowe i harcerskie, świetlica szkolna (od godziny 07:00 do 16:00) oraz świetlica socjoterapeutyczna. Od września 2013 roku zostanie wdrożony dziennik elektroniczny.