Konkurs „Zaπszmy π”

14 marca to nieformalne święto liczby π z tej okazji jako szkoła przystępujemy do konkursu. Pomysłodawcą tego mini projektu pod tytułem „Zaπszmy π” jest nauczyciel matematyki Krzysztof Chojnacki. Z tej okazji pragnę zaprosić  Was Drodzy Uczniowie do wspólnej zabawy. Razem  stworzymy coś, czego nikt jeszcze nie dokonał . Udamy się w nieskończony fotograficzny bieg po rozwinięcie liczby  π (pi).

Zadanie polega na zrobieniu jak największej liczby zdjęć różnych cyfr.  Jedna cyfra  to jedno zdjęcie. Następnie zdjęcia  wysyłacie do nauczyciela według poniższej instrukcji.

Instrukcja wysyłania zdjęć

https://sp6glogow-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/mpuchalska-jarosz_sp6_glogow_pl/EYMJqGgF1adMpAGQ8qu7FnEB1dofi8Un4NrL5IDmgdOd_Q?e=lMXdqm

 Możesz przesłać dowolną liczbę zdjęć. Zdjęcia możesz wysyłać w różnym terminie. Do Ciebie należy decyzja jakie cyfry prześlesz i ile ich będzie. Technika dowolna. Możesz je ulepić z plasteliny, ułożyć z klocków czy patyczków, namalować, napisać na piasku czy śniegu itp. Pamiętaj je sfotografować i przesłać nauczycielowi.   Liczę na Waszą kreatywność.

Termin przesyłania zdjęć upływa 10 marca 2021r.

 

Zapraszam do zabawy

Maria Puchalska-Jarosz

 

Dla dociekliwych kilka słów o naszej bohaterce:

Jeśli chcesz dowiedzieć się o liczbie Pi obejrzyj film: https://www.youtube.com/watch?v=DQ174CUmuvE

Ciekawostki o liczbie PI:

 https://fajnepodroze.pl/liczba-pi-ciekawostki/

Zobacz rozwinięcie liczby Pi : https://zasoby1.open.agh.edu.pl/dydaktyka/matematyka/c_analiza_matematyczna/pi.htm