1 z 10

28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny dla uczniów klas IV – VI „1 z 10”. Naszą szkołę reprezentowały aż dwie osoby: Miłosz Ostrowski (kl. 6b), który wygrał wcześniej szkolne eliminacje oraz Magdalena Dymecka (kl. 5c) – wylosowana spośród widzów. Naszym zawodnikom kibicowali uczniowie, którzy w wyniku szkolnych eliminacjach znaleźli się w pierwszej piątce (Katarzyna Kacperska – 6a, Jakub Kruk – 6a, Maja Bolechowska – 5c i Dominika Gerula – 5a). Zasady konkursu były takie same, jak w słynnym teleturnieju. W pierwszej rundzie wszyscy odpowiadali na dwa pytania. Następnie, w drugiej rundzie, uczestnicy po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi wyznaczali przeciwnika, a spośród 10 osób wyłoniono 3 finalistów. W tym roku gospodarze z SP12 nie dali szans innym uczniom, zajmując 1. i 2. miejsce. Natomiast nasi uczniowie bo zawziętej walce zajęli 5. miejsce (Magdalena Dymecka) oraz 7. (Miłosz Ostrowski). Otrzymali oni dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom, a także naszym uczestnikom.

K. Knoblauch

Galeria zdjęć –>