Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”

 8 czerwca o godz. 10.00  uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Klasa 4a w ramach realizacji podstawy programowej zredagowała ogłoszenie o akcji na kolorowych kartkach, które zostały wywieszone w korytarzu szkolnym. W ogłoszeniach czwartoklasiści zachęcali do udziału w projekcie. Klasa 3c o godz. 10.00 czytała wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, natomiast uczniowie klasy 4a wspólnie przeczytali utwór Władysława Bełzy „Motyl”. Do akcji przyłączyły się również inne klasy naszej szkoły. Organizatorem projektu jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcji patronuje Biblioteka Narodowa. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

A.Kruszewska