Chcecie spełnić swoje marzenia?

Jeśli tak, to koniecznie powinniście poznać historię… Marii Skłodowskiej-Curie. Uczniom z klasy 2a pomógł nie kto inny, jak autor książki o tej wybitnej polskiej uczonej – Jakub Skworz.  Autor w książce  „Mania Skłodowska” skupia się na życiu naszej słynnej chemiczki, jako… małej dziewczynki! Poznajemy w niej Manię jako upartą marzycielkę, dążącą do spełnienia swoich najskrytszych pragnień. Towarzyszymy jej od dzieciństwa, przez naukę w Polsce i we Francji, aż po przełomowe odkrycie dwóch nowych pierwiastków i zdobycie nagród Nobla. Uczniowie poczuli się jak chemicy i wykonali pod okiem pisarza  fascynujące eksperymenty, które wykonywała w dawnych czasach polska uczona, podzielili  się swoimi spostrzeżeniami i planami! Nie zabrakło również  ciekawostek, anegdot i tajemnic z życia Mani Skłodowskiej, która kiedyś też była  małą dziewczynką.

Janina Wawrzyńczyk

Galeria zdjęć –>