Dzień Gier Planszowych

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, w poniedziałek 11 października 2021 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Gier Planszowych. Od godz. 15. 30 do 17.00 chętni uczniowie mogli zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami z klasy czy szkoły. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To było przyjemne popołudnie, podczas którego uczniowie przekonali się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Galeria