Dzień postaci z bajek

Dzień 21 listopada w naszej szkole to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.
Każde dziecko ma swojego ulubionego bajkowego bohatera. Może to Myszka Miki lub słynna Pszczółka Maja, a może Kot w butach czy też Czerwony Kapturek z Jasiem i Małgosią w parze. W tym dniu wszyscy przypominajmy sobie bajki, które są nieodzownym elementem szczęśliwego dzieciństwa. Jedne znane i lubiane, z kolei inne trochę zapomniane i odstawione w niepamięć. Zapraszamy do bajkowej zabawy przez przebranie dzieci w ulubioną postać.