Dzień Strażaka

22 maja w naszej szkole przywitaliśmy szczególnych gości, a mianowicie przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Głogowa. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci oraz przybliżenie pracy strażaka.

Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Strażacy podczas części teoretycznej przypomnieli dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie.   Uczniowie mieli również okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. Nie zabrakło takich atrakcji jak: lanie wody, czy też możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie składają serdeczne podziękowania Państwowej Straży Pożarnej za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Życzymy wszystkim Strażakom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.