Happy Valentine’s day

14 lutego zorganizowaliśmy w szkole Święto Miłości. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Nasza poczta była bardzo nietypowa, bo angielska. Nasze angielskie amorki pisały życzenia oraz wykonywały kartki walentynkowe na lekcjach języka angielskiego. Niektórzy odbiorcy walentynek będą musieli skorzystać ze słowników, żeby dowiedzieć się jak brzmią ich życzenia, czy też wierszyki w ich rodzimym języku. Podczas roznoszenia poczty walentynkowej uczniowie byli barwnie ubrani w kolory miłości oraz wchodząc do klasy posługiwali się językiem angielskim. Dzięki temu przećwiczyliśmy wymowę, a także umiejętność swobodnego komunikowania się w języku angielskim. Z tej okazji i wy możecie pobawić się w małych tłumaczy i przetłumaczyć poniższy wierszyk.

Galeria zdjęć –> kliknij

To some people February 14th is just another day. For me this is a day to take time and say…..I love you (Perkins 2006).