IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Po raz piąty nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Od 30 września 2019 w naszej szkole w akcji uczestniczyli uczniowie klas IV – VI, które upłynęły w miłej atmosferze na zajęciach
z matematyki, zajęć kreatywnych czy wychowania fizycznego. Uczniowie grali  piłkami eduball, kartami Grabowskiego, układali piramidę, wykonywali plakaty, tworzyli samodzielnie grę dobble. Także w czasie przerw uczniowie mogli powtarzać tabliczkę mnożenia grając w memory, domino, bingo czy kostkami wielościennymi.

Na zakończenie 4 października przeprowadzony został  Egzamin MT Expert. Na korytarzu szkolnym została powołana komisja
z uczniów klas czwartych i piątych. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji, jeśli udzielił pięć poprawnych odpowiedzi otrzymywał certyfikat.

Do zabawy zaprosiliśmy również rodziców i pracowników szkoły.

Gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy w tym roku zdobyli tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”.

Dziękuję uczniom asystującym w obchodach. Znajomość tabliczki, to bardzo ważna umiejętność, pamiętajcie o tym i nie ustawajcie w treningu.

M.P-J

Galeria zdjęć –>