„Kłótnia liczb”

Na początku miesiąca uczniowie klas IV – VI zostali zapoznani z programem obchodów „Marzec Miesiącem Matematyki”. Nauczycielki matematyki zaprosiły uczniów do konkursu plastycznego na portret nauczyciela matematyki, o tytuł „Mistrza rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi” oraz matematyka w poezji. Oprócz konkursów uczniowie klas szóstych w pracowni komputerowej tworzyli prezentacje multimedialne – na temat życia i dokonań wybranego matematyka. Uczniowie klas czwartych przygotowali kompozycje z kół i okręgów, które można było obejrzeć na pierwszym piętrze. Dzisiaj zwycięscy konkursów otrzymali dyplomy, nagrody i słodkie upominki.
Członkowie Klubu Ortograffiti uświetnili dzień zapraszając do obejrzenia inscenizacji pt: „Kłótnia liczb”.

MPJ

Galeria zdjęć –>