Lekcja otwarta

100 lat Niepodległej, czyli lekcja otwarta z wystawą pamiątek po naszych dziadkach.
Uczniowie klas 2a,2b,4a,4d,5b,6a uczestniczyli wraz z nauczycielami w lekcji otwartej „Etykieta polska po angielsku i angielska po polsku” połączonej z wystawą historyczną ” Od pradziadka dla wnuczka”.
Lekcję rozpoczął fragment filmu”Pan Tadeusz” z 1928 roku, który wprowadził uczniów w dawny świat polskiego szlachectwa, najlepszych cnót, tradycji. Dzieci nakrywały do stołu pod okiem nauczycielek p. K. Litawy i p. H. Roszak, wystylizowanych zgodnie z duchem tamtych lat. Poznały zwroty dotyczące etykiety dawnej i współczesnej. Lekcję dopełniła wystawa prowadzona przez p. Andrzeja Piotrowiaka, który ciekawie opowiadał o zgromafzonych eksponatach. Wśród pamiątek rodzinnych znalazły się wzruszające zdjęcia, piękne naczynia i dokumenty.
Galeria zdjęć –>