Marzec miesiącem matematyki

„Królowa nauk” obchodzi w miesiącu marcu swoje „matematyczne” święta.

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, a pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 r.
Dzień Matematyki został, z inicjatywy stowarzyszenia, wpisany do kalendarza świąt nietypowych obok takich świat jak:

– 9 marca – Dzień Polskiej Statystyki
– 12 marca – Dzień Matematyki
– 14 marca – Dzień liczby Pi
– 25 kwietnia – Dzień Maturzysty

Uczniowie oraz nauczyciele matematyki naszej szkoły postanowili świętować przez cały miesiąc! Wśród uczniów ogłoszono konkursy na portret nauczyciela matematyki, Znam rozwinięcie dziesiętne liczby pi, Matematyka w poezji. Uczniowie klas szóstych w pracowni komputerowej będą przygotowywali prezentacje multimedialne – na temat życia i dokonań wybranego  matematyka, w czasie przerw chętni uczniowie mogą rozwiązywać matematyczne rebusy. Uczniowie klas czwartych przygotowują kompozycje z kół i okręgów. Na wybranej lekcji uczniowie będą mogli rozwiązywać zadania zawarte w prezentacji udostępnionej przez www.e-math.pl.

Obchody zakończymy krótkim przedstawieniem i rozstrzygnięciem konkursów.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy