Międzynarodowy Dzień Pizzy w szkolnej świetlicy

Kto z nas nie lubi pizzy? Aż trudno uwierzyć, że cienki placek drożdżowy z sosem pomidorowym, serem i innymi dodatkami stał się ulubionym daniem dzieci i dorosłych. Ta smaczna potrawa stała się tak bardzo ważna, że doczekała się swojego święta. 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji również uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli możliwość wziąć udział w smakowitych zajęciach kulinarnych wykonując mini pizzę z ulubionymi dodatkami. Uczniowie dowiedzieli się jak działają drożdże, jakich składników trzeba użyć do przygotowania tej potrawy. Zapach pizzy roznosił się w całej naszej szkole. Były to bardzo smakowite zajęcia.

             Również podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali przestrzenne pizze, które wyszły bardzo realistycznie. Uczniowie wykazali się bardzo dużą pracowitością oraz kreatywnością a efekty widać na zdjęciach , aż chce się spróbować.

I.K-A

Galeria