Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Tego dnia starliśmy się zamienić naszą szkołę w baśniową krainę. W swoich skromnych progach gościliśmy: Supermena, Batmana, Myszkę Miki, Tygryska, Elzę, Jednorożca, Księżniczki, Królowe, Czarownice, Elfy i wielu innych bajkowych Bohaterów. Odgadywaliśmy bajkowe zagadki, tańczyliśmy  i czytaliśmy bajki. Ten dzień jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom,  starszych zachęcać do samodzielnego czytania a dorosłym przypomnieć, by czytali swoim pociechom. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!

Galeria