Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

Pisanie i wysyłanie kartek świątecznych to piękna i warta kontynuacji tradycja. W trosce o zachowanie tej zapominanej już sztuki 4 grudnia 2018 r.w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie w Dziale Dziecięco – Młodzieżowym wzięliśmy udział w uroczystym rozstrzygnięciu  powiatowego konkursu plastyczno-literackiego „Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia; pobudzanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie ciekawych materiałów i technik w oparciu o dostępną literaturę, wdrażanie do samodzielnej pracy oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Na konkurs wpłynęło 205 prac plastycznych, w których wykorzystane były różne materiały tj. bibuła, mazaki, dziurkacze, kredki, plastelina, gałązki choinek itp.

Nasi uczniowie znaleźli się wśród laureatów tego konkursu. Aleksandra Wieczorek z klasy 2a i Oliwia Wscisło z 5a otrzymały wyróżnienie. Magdalena Judzińska z klasy 6a zajęła III miejsce

Serdecznie gratulujemy!

 

                                                                                                                             I.K.
Galeria zdjęć –>