Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości, to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania po 123 latach niepodległości przez Polskę.

 Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Uczniowie klasy Vb recytowali wiersze i śpiewali wraz z chórem „Fermata” pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

W tym dniu, również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 wspólne wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Galeria