Nowości w bibliotece

Wszystkich czytelników zaprasza do zapoznania się z nowościami w naszej bibliotece.

Na liście zakupionych lektur znalazły się takie tytuły jak:

– R. Goscinny, J. J. Sempe „Mikołajek”;

– A. Maleszka „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”;

-E. Nowak „Pajączek na rowerze”;

– R. Dahl „Matylda”.

Dla fanów zagadek detektywistycznych – nowe Tajemnice z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Polecam także serię  Śledztwa Enoli Holmes – „Sprawa dwóch zaginięć”.

Wśród nowości znalazły się m. in:

– Joanna Papuzińska „Skryjek i inne wesołe historyjki”;

– Marek Michalak  „Opowieści o tym, co w życiu ważne”

Dla czytelników starszych szczególnie ciepło polecam Emmę Mills „Na drugim końcu lata” – książkę, która bawi do łez.

Obowiązkowo (ale to czyta przyjemność!) każdemu nastolatkowi i jego Rodzicom polecam Przemka Staronia „Szkołę bohaterek i bohaterów czyli jak radzić sobie z życiem”.

„Licencja na dorosłość” Małgorzaty Karoliny Piekarskiej – jest to  kontynuacja bestsellerowej „Klasy pani Czajki” i „LO-terii”, napisana wartkim, współczesnym językiem opowieść o wkraczaniu w dorosłość i poszukiwaniu własnej drogi.

To tylko niektóre z nowości. Chcecie więcej?

Zapraszam do biblioteki szkolnej po lekturę na czas ferii.

Nauczyciel Bibliotekarz