Obchody Dnia Niepodległości

11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania niepodległości przez Polskę. Z okazji zbliżającego się święta uczniowie klasy Vc wraz z wychowawcą przygotowali lekcję historii, aby uczcić narodowe święto a jednocześnie przypomnieć wszystkim, pamięć o ważnych dla Polakach wydarzeniach historycznych. Uczniowie montażem słowno – muzycznym zabrali społeczność szkolną w podróż  pt.: „Pociąg do wolności”, który zatrzymywał się na czterech stacjach: Niewola, Powstania, I wojna światowa i Wolność. W takcie inscenizacji były patriotyczne pieśni i wiersze.

Również 8 listopada br. społeczność głogowskiej Szóstki włączyła się w akcję „Szkoła Do Hymnu”. Była to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Szkoła dla Niepodległej”. Punktualnie o godzinie 11.11 przed budynkiem szkoły rozbrzmiały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klas 1-3 wyruszyli pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych, by oddać hołd Bohaterom, którzy oddali życie walcząc za wolność naszej Ojczyzny. Na miejscu odśpiewaliśmy Hymn oraz zapaliliśmy znicz.

Wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Głogowie kolejny raz udowodnili, że „wolność” i „niepodległość”, to dla nich cenne wartości, które należy pielęgnować i okazywać należny im szacunek. 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zaowocowały wzorową postawą.
Galeria zdjęć –>