Odwiedziny uczennic ze Szkoły Przyrodniej w Głogowie

 W piątek 11 marca Szkołę Podstawową nr 6 odwiedziły uczennice Szkoły Przyrodniczej w Głogowie. Miało to związek z nawiązaniem współpracy w celu pomocy uczennicom klasy 7a, które przystąpiły wraz z nauczycielem biologii Joanną Radzieją do konkursu „Tradycyjny sad”, mającego na celu powrót do starych odmian drzew owocowych i zwiększenie bioróżnorodności. Uczennice szkoły przyrodniczej miały okazję oglądnąć prezentację na temat konkursu, przygotowaną przez uczennice klasy 7a, a potem pokazano im teren przeznaczony na zagospodarowanie drzewkami owocowymi – w tym roku sadzimy tradycyjne odmiany wiśni. Na koniec  gościom pokazano „Ogród dydaktyczny” Szkoły Podstawowej nr 6, na razie jeszcze uśpiony, ale potencjał jest ogromny. W kolekcji znajdują się drzewa leśne iglaste i liściaste, zioła i ciekawe okazy drzew – nieszpułka zwyczajna, rajska jabłoń, zielnik itp.

Galeria

 

JR