Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W dniach 12-18 listopada br. uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami, wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. 20 listopada po raz trzeci w historii Polski obchodzimy to święto. Jest to najlepszy czas, aby szczególnie zwrócić uwagę dorosłych na prawa najmłodszych, a także przypomnieć o nich dzieciom.
Dzieci z klas I-III celebrowały Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka poprzez wykonanie sylwetek dzieci (odpowiednio chłopców i dziewczynek) oraz wypisanie na nich, wybranych przez siebie praw. Postacie dziewczynek i chłopców zostały pięknie udekorowane przez każde z dzieci. Nie lada łatwe zadanie spoczywało także na uczniach klas IV – VI. Na ową uroczystość każda z klas przygotowała list do dorosłych dotyczący respektowania praw dziecka. Twórczość swoich pociech mogą Państwo podziwiać na poniższych zdjęciach.
Uroczystość została zaplanowana przez p. K.Litawę oraz p. Ż.Maruńczak. Prace zostały wykonane przez dzieci, po uprzednim przypomnieniu praw przez wychowawców klas.
Galeria zdjęć –>