Po raz kolejny odwiedziły nas przedszkolaki z PP 7

To już trzecia grupa przedszkolna, która wzięła udział w zajęciach biologicznych. Tym razem znów odwiedziły nas wraz z wychowawczyniami przedszkolaki z Państwowego Przedszkola nr 7.
Dzieci brały udział w prostych doświadczeniach dotyczących pH różnych produktów spożywczych, z którymi spotykają się na codzień. Dzieci mogły obejrzeć modele bakterii w 3D w programie Corinth i dowiedzieć się, co muszą jeść, aby być zdrowym. Następnie pracowały z prostymi przedmiotami laboratoryjnymi i z użyciem prostych odczynników i przeprowadzały doświadczenia, w których sprawdzały pH i porównywały z przygotowaną skalą.
Mimo niewielu lat, przedszkolaki radziły sobie dobrze, a z pomocą spieszyły im uczennice klasy 6a, 6b i 6c, które w szkole uczestniczą w „Kółku biologicznym dla klas 6-tych”

 
JR

Galeria zdjęć –>