Przywrócić zapomniane – tradycje wielkanocne

Uczniowie klasy 5 B wraz z Opiekunem – p. Katarzyną Konwińską-Nowicką gościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie na warsztatach „Przywrócić zapomniane – tradycje wielkanocne”. Podczas warsztatów dowiedzieli się jaka jest różnica między kraszanką, pisanką, drapanką, czy ażurkami. Mieli okazję stworzyć swoje pisanki. Jak na pierwszy raz, wyszły piękne. A trzeba przyznać, że malowanie woskiem nie jest sztuka łatwą. Wymaga zmysłu artystycznego ale też i wprawy w posługiwaniu się kozikiem czy szpileczką. W piątek (31 marca) kolejna klasa odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczna w Głogowie im. Galla Anonima. Tym razem uczniowie klasy 4a wraz z Opiekunem – p. Andrzejem Piotrowiakiem poznawali tajniki wykonywania pisanek. Dowiedzieli się m. in. w jaki sposób przygotować wydmuszkę, by móc pisać na niej wzory gorącym woskiem. Zważywszy na to, że były to ich pierwsze dzieła, jeszcze niezbyt wprawioną ręką pisane, to trzeba przyznać, że wyszły bardzo dobrze.

Dziękujemy bardzo za możliwość tworzenia.

Galeria