Smacznie-zdrowo-kolorowo

7 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia z projektu Pierwszej Damy , Agata Kornahauser-Dudy „Zdrowo jem , więcej jem”. W projekcie wzięły udział uczniowie klasy 2.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Na pierwszych zajęciach „Smacznie-zdrowo-kolorowo” nauczyliśmy się rozpoznawać owoce i warzywa różnymi zmysłami (wzrok, dotyk, smak). Zapoznaliśmy się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, zapoznaliśmy się z witaminami i dowiedzieliśmy się jaki mają wpływ na organizm człowieka. Nauczyliśmy się piosenki „Witaminki, witaminki…..”, do której wspólnie zatańczyliśmy. Na zajęciach odbył się konkurs „Czy wiesz, co jesz?