Śniadanie daje moc

Wszystkim nam zależy, aby nasze dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki.
W związku z tym nasza szkoła również i w tym roku przystąpiła do ogólnopolskiego programu „ Śniadanie daje moc”.
W październiku mieliśmy kilka lekcji, podczas których poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, że do szkoły wychodzi się po śniadaniu i ze śniadaniem. Rozmawialiśmy również na temat mleka, jogurtu, serów, ryb. Zasady: zawsze myj ręce przed posiłkiem, jedz pięć posiłków w ciągu dnia a dobrą wodą gaś pragnienie nie są nam obce.
8 listopada, w Dniu „Śniadanie Daje Moc”, przygotowaliśmy w klasach, wspólnie zdrowe śniadanie. Przynieśliśmy potrzebne produkty, z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne kanapki. Wykorzystaliśmy do nich także przyniesione z domu warzywa. Na deser jedliśmy owoce oraz jogurty. W tym dniu również w stołówce szkolnej jogurt był na deser.
Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

I.K.