Spotkanie z głogowskimi podróżnikami- Grażyną i Stefanem Sroczyńskimi

W piątek nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu ze wspaniałymi ludźmi, którzy zwiedzili wiele zakątków świata. Grażyna i Stefan Sroczyńscy to głogowcy podróżnicy, którzy dzielą się swoją pasją z mieszkańcami naszego miasta, zebrali fundusze na budowę studni w Afryce i Madagaskarze i promują podróże. Nasi uczniowie mogli zobaczyć podczas przygotowanej prelekcji jak żyją ludzie w Afryce, a także oglądnąć z bliska kilka przyniesionych przez naszych gości pamiątek, między innymi stołeczek dosiedzenia w czasie wypasania stad krów, pojemnik na mleko zrobiony z żołądka i kilka innych. Prelekcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a po każdej z nich, bo spotkania odbywały się dla różnych grup wiekowych, podróżnicy odpowiadali na pytania uczniów.

Galeria