Spotkanie z górnikiem

27 listopada uczniowie klasy 1A gościli wyjątkową osobę. Z okazji zbliżającej się Barbórki odwiedził nas górnik Pan Piotr Budziłowicz.

Gość przybył w galowym stroju, który górnicy zakładają na szczególne okazje. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska czapce zwanej czako z godłem górniczym i pióropuszem z kogucich piór oraz odznaczeniom, które Pan Piotr otrzymał za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Gość opowiedział nam o tajnikach pracy w kopalni oraz podzielił się wieloma ciekawostkami.

Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni. Myślę, że dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników.

Na zakończenie uczniowie serdecznie podziękowali Panu Piotrowi za przybycie, wręczyli drobny upominek i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie i zaangażowanie.

K. Dobosz