„Spotkanie z pszczelarzem”

18 marca 2024 roku uczniowie klas 1-5 mieli okazję spotkać się z pszczelarzem, zaglądnąć do ula, własnoręcznie wykonać świeczkę z wosku pszczelego oraz skosztować złotego, zdrowego miodu. A wszystko to za sprawą specjalnego gościa, który tego dnia zawitał w progach naszej szkoły. Zaproszony pszczelarz opowiadał  uczniom o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Uczniowie dowiedzieli się jaką rolę w roju pełni królowa, robotnice oraz trutnie. Poznali także rolę i znaczenie pszczół w przyrodzie. Czym różnią się osy od pszczół?  Uczniowie mogli obejrzeć prawdziwe ramki pszczelarskie oraz akcesoria pszczelarza, tj.: podkurzacz, specjalny kapelusz oraz strój pszczelarski. Zaglądając do ula, próbowali odnaleźć królową otoczoną rojem robotnic, co nie było wcale łatwe.

 To były bardzo ciekawe i niezwykle pożyteczne zajęcia. Dziękujemy.

Galeria